روزنامه صبا

روزنامه صبا

درباره ما

با توجه به اهمیت جایگاه هنرهای مختلف و طیف گسترده مخاطبان و تأثیرگذاران در این حوزه، فرهنگ و هنر ایران نیازمند رسانه های گوناگونی است تا بتواند با پوشش علایق و سلایق مختلف به تمامی نیازهای اهالی هنر پاسخی مثبت دهد در این میان نقش مهم و مؤثر رسانه های نوشتاری در این زمینه، جامعه هنری به مجموعه ای جامع و کامل از مطبوعات تخصصی نیازمند است.وجود مجلات فراوان که به مطبوعات زرد معروف هستند، اگر چه در پر کردن گیشه ها و جذب مخاطبان غیر حرفه ای نقش داشته و خواهد داشت لکن این نشریات نقش بسیار اندک و کمرنگی در تحقق رسالت رسانه ای در عرضه فرهنگ و هنر خواهند داشت.

مؤسسه فرهنگی هنری وصف صبا در سال ۱۳۸۰ تاسیس در تولید آثار هنری در سینما و تلویزیون اقدامات شایانی داشته است. لذا در ادامه این مسیر در سال ۱۳۹۲ اقدام به تاسیس و انتشار روزنامه “صبا” با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نموده است. “صبا” می کوشد با نگاهی عمیق به حوزه فرهنگ و هنر با اهداف و جهت گیری های ذیل به فعالیت خود ادامه دهد:

۱- پیگیری مطالبات حضرت امام (ره) رهبری معظم

۲- ترویج و تبلیغ هنر دینی و ملی

۳- ایجاد امید و آگاهی در بین اهالی هنر، سینما و تلویزیون

۴- ترویج سیاستهای راهبردی جمهوری اسلامی در حیطه هنر

۵- ارائه آموزشهای تخصصی در زمینه هنر و ارائه مقالات علمی – تخصصی با رویکرد آموزشی

۶- ارائه و تولید وسیع و جامع اخبار هنری و سینمایی در تمام سطوح

۷- پوشش خبری و انعکاس اخبار جامعه هنری، به ویژه اخبار سینمایی و تلویزیونی

۸- نقد و بررسی تخصصی آثار هنری به ویژه آثار سینمایی و تلویزیونی بدون درج نقدهای عصبانی و به دور از هرگونه جهت گیری سیاسی و متعصبانه

بعون الله تعالی

صاحب امتیاز: موسسه فرهنگی هنری وصف صبا

سردبیر : محمدرضا شفیعی