روزنامه صبا

روزنامه صبا


پوستر اصلی «دِرب» رونمایی شد/ شاعرگونه همچون فضای فیلم


پوستر فیلم سینمایی «دِرب» به کارگردانی هادی محقق و تهیه‌کنندگی رضا محقق از جمله فیلم‌های حاضر در بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.

طراحی پوستر این اثر برعهده بابک یادگاریان بوده و طراحی عنوان فیلم لوگو را امیر صداقتی انجام داده است.

بابک یادگاریان طراح پوستر «دِرب» درباره چگونگی طراحی آن عنوان کرد: ایدئولوژی نهفته در فیلم بیانگر این موضوع است که فلسفه وجودی انسان و انسانیت منافاتی با زندگی ماشینی و پیشرفت تکنولوژی ندارد و همچنان زنده است.

او ادامه داد: در حقیقت استفاده از رنگ سبز و به تصویر کشیدن فضایی رویایی و شاعرگونه در پوستر فیلم، تلاشی برای به تصویر کشیدن موضوع «دِرب» بوده است.

این طراح پوستر در پایان خاطرنشان کرد: پوستر کاملا در خدمت محتوای فیلم طراحی شده است و با استفاده از المان‌های جذاب، تلاش دارد به مخاطب خود بگوید که به اصل انسانیت بازگردد.

فیلم سینمایی «دِرب» که نماینده سینمای هنری در این دوره از جشنواره فیلم فجر محسوب می‌شود در اولین سانس روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه در برج میلاد یعنی خانه جشنواره برای اهالی رسانه اکران می‌شود.

«دِرب» که در استان کهگیلویه‌ و بویراحمد و در روستاهای اطراف شهر سوق فیلمبرداری شده است، روایتگر مامور اداره برقی است که قرار است برق خانه‌ای تَک و دورافتاده را وصل کند.

هادی محقق، محمد اقبالی و… از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

عوامل «دِرب» عبارتند از نویسنده و کارگردان: هادی محقق، تهیه‌کننده: سیدرضا محقق، مدیر فیلمبرداری: منصور عبدرضائی، آهنگساز: محمد دارابی فر، مدیر صدابرداری و عکاس: امیرمهدی نوری، تدوین: فرشاد عباسی، صداگذاری: حسین قورچیان، طراح صحنه و لباس و مدیر تولید: عیسی خیبرمنش، اصلاح رنگ: سامان مجدوفایی، طراح پوستر: بابک یادگاریان و مدیر روابط‌عمومی: نغمه دانش آشتیانی با همراهی سپیده شریعت رضوی.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است