روزنامه صبا

روزنامه صبا

نصراللهی:

نمایش «سگ سورتمه» توقیف نشده است


کارگردان «سگ سورتمه»  با بیان اینکه این نمایش به حیات خود ادامه می‌دهد شایعات مطرح شده درباره توقیف آن را تکذیب کرد.

روزنامه صبا: هفته گذشته مطالبی درباره پلمب سالن سپند که نمایش «سگ سورتمه» در آن اجرا می‌شود، مطرح شد و اجرای این نمایش چند روزی هم متوقف شد اما حالا کارگردان این نمایش تاکید می‌کند که این اثر نمایشی همچون دیگر نمایش‌های روی صحنه از فردا به اجرای خود ادامه می‌دهد.

نصراللهی با بیان اینکه، این نمایش به اجراهای خود ادامه می‌دهد، تاکید کرد:  سالن سپند پلمب نشده است.

کارگردان «سگ سورتمه»  درباره وضعیت این سالن گفت: پردیس سپند پلمپ نبوده و نیست و کاملا مجاز به ادامه روند کاری خود است . وجود دیوارک‌های سیمانی جلوی ورودی مجموعه که بر کسی پوشیده نیست،  فقط مربوط به سالن سپند نیست و مشکلی است که مدت‌هاست شهرداری با تمامی املاک آن قسمت از خیابان سپند دارد ، مدیریت سالن در حال پیگیری و رفع موانع موجود است و در این شرایط همراه گروه‌های اجرایی است و با آنان نهایت همکاری را دارد .

او همچنین تصریح کرد: در چند روزی که اجرای نمایش ما تعطیل شده بود، شایعاتی درباره توقیف آن مطرح شد که کاملا آنها را رد می‌کنم. ضمن اینکه هیچ تخلفی هم از سوی سالن صورت نگرفته است و شکایتی از سوی ارگان یا شخصی مطرح نشده است.

نصراللهی با بیان اینکه وجود دیوارک‌های سیمانی مانع ورود و خروج مخاطبین و مراجعین به مجموعه نیست و تردد آزاد است، ادامه داد: مشکل از تئاتر سپند نیست و تمامی ملک‌های آن قسمت اختلاف‌نظرهایی با شهرداری دارند. تمام جریان و اتفاقاتی که رخ داد همین‌ها بود که انشالا بزودی کاملا رفع می‌شوند.

این کارگردان خطاب به تماشاگران تئاتر اضافه کرد: پس لطفا دیگر به هیچ شایعه و دروغی توجه نکنید . هرچند در این بین شیطنت‌هایی هم اتفاق افتاد ولی به لطف خداوند، « سگ سورتمه » زنده است  و پشت آن دیوارک‌های سیمانی، قوی و شکست‌ناپذیر به حیات خود ادامه می‌دهد و ما چشم انتظارتان هستیم.

نصراللهی در عین حال گفت: قطعا این تعطیلی‌ها به ضرر گروه و اجرا تمام شد و مسیر سختی در پیش‌رو داریم  تا دوباره  اجرا به روند صعودی خود بازگردد اما با ایمان راسخ و تلاش بیشتر  من و گروهم، خستگی‌ناپذیر  پیش خواهیم رفت و  دل‌مان روشن است که  مخاطبان و هنر دوستان، ما را تنها نخواهند گذاشت،

او با دعوت از تماشگران برای دیدن این نمایش که در طول اجراهای خود با استقبال رو به رو شده است، ادامه داد : نَفَسِ  تئاتر  به دَمِ  تماشاگرش وابسته است. دَمِ تماشاگر نباشد، تئاتر  معنایی ندارد، یخ می‌زند ،  دم‌تان گرم باد  که  گرما بخشِ حال و  جانِ ما خواهد بود در این ایام  ویژه و خاص و بسیار سخت برای همه‌ی گروه اجرایی.

نمایش «سگ سورتمه» از فردا شب، پنجم اردیبهشت ماه به اجرای خود در سالن سپند ادامه می‌دهد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است