روزنامه صبا

روزنامه صبا

امین زندگانی:

مخالف تعطیل شدن سریال و سرگرمی هستم


بازیگر سینما و تلویزیون در اظهاراتی تاکید کرد که؛ به شدت با تعطیل شدن کارهای سریال و سرگرمی مخالف است زیرا مردم حق دارند که سرگرم شوند.

 روزنامه صبا – امین زندگانی، بازیگر سینما و تلویزیون یکی از هنرمندانی که به توقف پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی انتقاد دارد است و در این راستا اظهار کرد: پیش از هر موضوعی چند جمله‌ای برای واکنش‌های اخیر برای تولیدات سریال و سینما یکسری از عزیزان همکار که مشخص نیست در داخل یا خارج از کشورند راجع به تعطیل شدن کارهای فرهنگی نظراتی دارند که باعث شیوع ویروس کرونا می‌شود داشته باشم. فکر می کنم هر جنگی ارتش و سپاه خودش را دارد.

زندگانی تأکید کرد: وقتی وارد جنگی ویروسی به نام کرونا می‌شویم و این توقع که تولید محتوای فرهنگی را تعطیل کنیم آنقدر خنده‌دار و به دور از دوراندیشی و عقل سلیم است مثل این می‌ماند که به کادر درمانی و پزشکی بگوییم کارتان خطرناک است بروید خانه و کار نکنید. الان وقت جنگیدن ما است و سپاه بهداشت و درمان در یک خط و سپاه فرهنگی در خط دیگر موظفند مردم و هموطنان عزیز که در دوران قرنطینه خودخواسته و قرنطینه اعلام شده در خانه بمانند سرگرم بشوند.

بازیگر سینما و تلویزیون در بخش دیگری از صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد: این زکات آن روزهایی است که ما در رفاه و امنیت کامل داشتیم از شهرت‌مان استفاده می‌بردیم و از اینکه در شغلی که دوست داریم فعالیت و کار می‌کنیم لذت می‌بردیم. شاید خیلی‌ها به حرف‌های من واکنش نشان دهند و بگویند حرف شاید احمقانه‌ای است اما من فکر می‌کنم ارزش مادیات آنقدری نیست که بخواهیم صرفاً به خاطر پول، وارد این خطر جانی بشویم.

وی با اشاره به قشر آسیب‌پذیر در حرفه سینما، تئاتر و تلویزیون، افزود: یک قشر آسیب‌پذیر در حرفه سینما، تئاتر و تلویزیون بسیار زیاد است. شاید فقط بازیگران‌اند که چند ماهی می‌توانند بدون کار دوام بیاورند اما بقیه این قشر درآمد ماهیانه‌شان در حقیقت با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد کفاف خود آن ماه را نمی‌دهد و تعطیلی پروژه‌ها می تواند لطمه بسیارجبران‌ناپذیری را به بدنه فرهنگی این کشور بزند.

زندگانی خاطرنشان کرد: همین طوری ما بدلیل عدم حمایت‌ها در این چند ساله میدان را به کشورهای همسایه داده‌ایم که نه کارهایشان محتوا دارند و نه به فرهنگ‌مان نزدیک است. حتی فرهنگ به دور از ما را به صورت خوراک فرهنگی تحویل نسل جوان ما می‌دهد که قافیه را ببازد. فکر می‌کنم بچه‌هایی که در VODها، تلویزیون و سینما مشغول تولید محتوا هستند، فداکارانه وارد این عرصه شده‌اند و به واقعوظیفه‌مان است که این قدم‌ها را برداریم.

او افزود: من به شدت با تعطیل شدن کارهای سریال و سرگرمی مخالفم برای اینکه مردم ما حق دارند سرگرم بشوند و ما الان باید پاسخگوی کارکردن در حرفه‌ای باشیم که دوستش داشتیم  و داریم. در آن موفق بودیم و مثل سربازی که در جنگ نمی‌توانیم به او بگوییم نجنگ، ممکن است اتفاقی برایت بیفتد، اینجا هم نمی‌توانیم به خودمان بگوییم مریض می‌شویم و خطر ما را تهدید می‌کند.

زندگانی در پایان خاطرنشان کرد: باید به همه عزیزانی که در این راستا فعالیت می‌کنند چه رسانه‌ای‌ها که خبرها را رصد می‌کنند و چه کسانی که در بخش تولید محتوا فعالیت دارند دستمریزاد گفت. مثل یک سپاه از مردم‌شان حمایت می‌کنند و در دوران قرنطینه و خانه‌نشینی برایشان تولید محتوا می‌کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است