روزنامه صبا

روزنامه صبا

محمود محمودی:

فصل چهارمِ «دست فرمون» ۱۰۰ قسمتی خواهد بود


تهیه‌کننده برنامه «دست فرمون» با اشاره به جزئیات سری جدید این برنامه و اینکه طرح‌مان آماده است و به شبکه نسیم ارائه داده‌ایم گفت که؛ فصل چهارمِ «دست فرمون» 100 قسمتی خواهد بود.

روزنامه صبا – فصل سوم «دست فرمون» در ۵۲ قسمت و با شعار «آرامش در خیابان، هیجان در پیست» به آنتن شبکه نسیم رسید. فصلی که نسبت به دو فصلِ گذشته‌اش فضایِ متفاوت‌تری را طراحی کرده بود و پیستِ مسابقه به شکل پیچیده‌تری در معرضِ نگاه مخاطب قرار گرفت.

همچنین موتورسواران حاضر در مسابقه به شکل حرفه‌ای و تمرینات و آموزش‌های کارشناسان موتورسواری برنامه در قالبِ گروه‌های امدادی وارد پیست شدند.

محمود محمودی، تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی درباره فصلِ چهارم «دست فرمون» توضیحاتی ارائه کرد و با اشاره به اینکه طرح فصل چهارم آماده است، گفت: طرح‌مان آماده است و به شبکه نسیم ارائه داده‌ایم باید ببینیم تصمیم شبکه چه خواهد شد.

تهیه‌کننده «دست فرمون» تأکید کرد: پیش از تغییراتِ مدیریتی به ما گفته بودند به فکر فصل چهارم باشید؛ مدیران جدید خوشبختانه استقبال کردند و به ما گفتند حذفی در کار نیست اما رویکرد ارتقاء فرم و محتوا و اولویت‌بندی داریم. این برنامه برندی است که شبیه به آن در شبکه دیگری وجود ندارد.

محمودی افزود: سرعت را به این فصل اضافه کرده‌‌ایم؛ خوشبختانه این برند برای ماشین‌سوارها و مخاطبان علاقه‌مند به مسابقات اتومبیلرانی شناخته شده است به همین خاطر سراغِ حرکات مارپیچ و نمایشی رفته‌ایم تا تنوع بیشتری در این فصل داشته باشیم. ان‌شاءالله برای فصل چهارم، مسابقه سرعت، کارتینگ و چند بخش مختلفِ دیگر خواهیم داشت. از طرفی سلبریتی‌ها همچون فصل اول به ما اضافه خواهند شد و مسابقه چهره‌ها را در تدارک خواهیم دید.

وی خاطرنشان کرد: بعد از سه فصل برنامه‌سازی، می‌دانیم که مخاطب‌مان چه انتظاراتی دارد و چه جذابیت‌ها و اتفاقاتی باید به فصل جدید اضافه شوند. با همین نگاه، طراحی و زیرساخت‌های این سری برنامه را آماده کرده‌ایم فقط منتظریم شبکه به ما دستور بدهد، مهیای پیش‌تولید و تولید برنامه بشویم.

تهیه‌کننده «دست فرمون» در پاسخ به سؤالی درباره زمانِ پخش و پیش‌بینی تولید، گفت: ما به غیر از فصل اول، پیش‌تولید دو سری دیگر را خردادماه آغاز کردیم و تیر و مردادماه واردِ مراحل تولید می‌شدیم که در محرم و صفر با توجه به توقف دو ماهه «خندوانه» و «دورهمی» با فراغِ بیشتری روی آنتن بودیم؛ پیش‌بینی‌مان این است در صورتِ فراهم شدن شرایط تولید توسطِ شبکه، تابستان مهیای تولید شویم.

وی با اشاره به استقبال مردم از «دست فرمون» تلویزیون،‌ افزود: مردم این روزها از ما سؤال می‌کنند و حتی حضوری به پیستِ «دست فرمون» می‌آیند؛ جالب است حتی بر این باورند ما در سکوت خبری ضبط را آغاز کرده‌ایم درخواست دارند جزو رانندگانِ شرکت‌کننده این فصلِ برنامه باشند. همین الان هم شبکه دستور بدهند کار آغاز شود آن‌قدر ثبت‌نامی داریم که می‌توانیم از هفته آینده ضبط را آغاز کنیم.

محمودی درباره تغییر مجریِ «دست فرمون» توضیح داد: مردم از ترکیبِ برنامه «دست فرمون» راضی‌اند و فعلاً تغییری نداریم. البته باید نظرِ شبکه را هم بدانیم که در خصوص مجری و بخش‌های دیگر نظری دارند اعمال شود. خوشبختانه ساختار اصلی و پیستِ استانداردی هم برای این برنامه تلویزیونی به جای مانده که فدراسیون اتومبیلرانی هم بارها به ما گفته‌اند از این پیست، استفاده کنند که در ایران بی‌نظیر است. اما ما گفته‌ایم این پیست، راکوردِ برنامه است.

او در ادامه درباره تأثیرات برنامه در رانندگی بهترِ مخاطبان، گفت: قاطعانه می‌گویم حداقل کسانی که به برنامه ما آمدند دیگر در خیابان‌ها، حرکاتِ‌مارپیچ و خارج عرفِ رانندگی مرسوم خیابانی (لایی کشیدن) انجام نمی‌دهند. از سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از ۱۲۰۰ شرکت‌کننده به برنامه ما آمدند و در خیابان‌ها برای جلبِ توجه، رانندگی نمی‌کنند و اصولِ رانندگی را در دستور کارشان قرار می‌دهند.

محمودی با اشاره به جزئیات دیگرِ این برنامه، تأکید کرد: با توجه به اضافه شدن چند نوع ژانر به برنامه، به حدودِ ۴۰۰ شرکت‌کننده نیاز داریم که همین الان دو سه هزار نفر ثبت‌نام کردند. در هنگامِ انتخاب و راستی‌آزمایی شرکت‌کنندگان، به نگاه مخاطبان احترام خواهیم گذاشت، هر راننده‌ای را راه نمی‌دهیم؛ چون مسابقه‌ای که برای آن مخاطب وقت می‌گذارد حتماً‌ باید شاهدِ راننده و رانندگی خوبی باشد.

او در ادامه خاطرنشان کرد: فصل‌های گذشته ۵۲ قسمتی روی آنتن رفته اما این بار به جهتِ طراحی ۶ لیگ که هرکدام ۱۵ تا ۲۰ قسمت‌اند، در صورت تأیید شبکه، فصل چهارمِ «دست فرمون» ۱۰۰ قسمتی خواهد بود. از طرفی برنامه «مثبت دست فرمون» که فصلِ گذشته اتفاقات هفته را مرور می‌کرد و مجریِ دیگری داشت، این بار مجری  اصلی‌مان آن را اجرا می‌کند و چالش‌های ماشینی میان میهمانان چهره خودمان خواهیم داشت. مثلاً امکان دارد شبی دو خواننده میهمان باشند و شاهد چالش‌های میان این دو باشیم و شبی دو ورزشکار یا دوبلور و یا…، آموزش کوتاهی توسط رانندگان حرفه‌ای ما خواهند داشت و سپس چهره‌ها در همان «مثبت دست‌فرمون» به رقابت می‌پردازند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است