روزنامه صبا

روزنامه صبا

آفرین عبیسی:

دیگر نقشی برای پیشکسوتان نوشته نمی‌شود


بازیگر پیشکسوت سینما با بیان اینکه متاسفانه طی سال‌های گذشته پیشنهاد خوبی از سینما نداشته ام،  معتقد است که؛ دیگر نقشی برای پیشکسوتان نوشته نمی‌شود.

روزنامه صبا – آفرین عبیسی، بازیگر پیشکسوت سینما پیرامون استقبال مخاطبان از سینما و تئاتر گفت: واقعیت خود من به دلیل مشغله کاری چندان فرصتی برای تماشای تئاتر و سینما ندارم اما از دور و نزدیک می‌شونم که فیلمها رکورد فروش می‌زنند و تئاتر هم با استقبال خوبی روبرو شده است.

عبیسی در همین راستا ادامه داد: طبیعتا مردم بیش از دو سال از سینما و تئاتر دور بوده‌اند و به نوعی عطش تماشا دارند، آنها بعد از این مدت که کرونا خانه نشین‌شان کرده بود امروز فرصتی پیدا کرده‌اند تا دوباره به سالنهای سینما بازگردند و این اتفاق به نظر من بسیار خوب است.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بازگشت مخاطب را فرصتی بزرگ برای هنر خواند و اظهار کرد: حال که مخاطبان بار دیگر به سالنهای سینما و تئاتر بازگشته اند ما باید حواسمان را جمع کنیم، مگر همیشه نمی گفتیم که مخاطب سینما و تئاتر کم است، پس به نظرم باید حالا که این مخاطبان به سالن آمده اند خوراک خوب و ارزشمند برایشان فراهم کنیم تا دوباره این دو هنر را پس نزنند.

عبیسی در همین رابطه افزود: اینکه تعداد اکران سینما و یا نمایش های تئاتر زیاد است را نمی توان به عنوان یک نقطه قوت نگاه کرد، البته افزایش تولید به معنای ایجاد اشتغال است اما باید حواسمان به کیفیت باشد، حال که مخاطب با وجود پایان نیافتن کرونا به ما اعتماد کرده و به سالن می آید اگر اثری خوب به وی عرضه نکنیم دلسرد شده و شاید تا مدتها ترجیح دهد که این دو هنر را از تلویزیون و اینترنت دنبال کند.

بازیگر فیلم «میهمان مامان» درباره وضعیت کنونی سینما اذعان کرد: آنچه مشخص است اینکه هر روز فیلمنامه‌ها کم رمق‌تر می‌شوند، کاراکترها سطحی هستند و در کل فیلمنامه‌ها نسبت به گذشته از کیفیت کمتری برخوردار بودند، از طرفی کیفیت و اسامی گروه برایم مهم است و دوست دارم با گروهی کار کنم که حس خوبی در کنار آنها داشته باشم.

عبیسی در همین رابطه ادامه داد: متاسفانه تنها چیزی که از سینما باقی مانده گیشه است، همه از همان ابتدا به گیشه فکر می‌کنند، این طبیعی است اما چرا باید صرفا آثار کمدی گیشه داشته باشند، چرا نباید مخاطب را طوری تربیت می‌کردیم که از فیلم‌های کمدی هم استقبال کند.

عبیسی در همین رابطه ادامه داد: آنچه سینمای امروز به آن نیازمند است بها دادن به نسل جوان و ایده های تازه است، سینمای گذشته نشان داده که به تکرار افتاده است، وقتی با چنین وضعی روبرو می‌شویم باید به جوانان و کارگردانان جوان بهای بیشتری بدهیم. آنها با سینمای روز در ارتباط هستند و باعث ارتقا سطح کیفی سینما می شوند.

بازیگر سریال «خط مقدم» درباره حضورش در سینما اظهار کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته پیشنهاد خوبی از سینما نداشته ام، کارنامه کاری ام به صورتی است که دیگر نمی‌توانم هر کاری را قبول کرده و هر نقشی را بازی کنم، البته کرونا هم بی تاثیر نبوده، زیرا بسیاری از دوستان از کاهش پیشنهادات می‌گویند، اما به طور کلی چند سالی هست که سینما پیشکسوتان را کنار گذاشته است.

 عبیسی در همین رابطه ادامه داد: مگر در سینما چند نقش مهم برای سن و سال من نوشته می‌شود که بین این همه بازیگر پیشکسوت خوب پخش شود، نوشتن نقش برای میانسالان و پیشکسوتان به نوعی معجزه تبدیل شده که هر چند سال یکبار رخ می‌دهد. شک نکنید که شخصا همچنان حضور در سینما را دوست دارم، اما وقتی نقشی نباشد چه باید کرد.

بازیگر فیلم «قدمگاه» خاطرنشان کرد: در دو الی سه دهه اخیر سینما داستان داشت، داستانی که در آن یک یا چند خانواده درگیر بودند، آن زمان همه اعضای یک خانواده مهم بودند و حتی در اکثر مواقع گره داستان به دست بزرگتر‌ها باز می‌شد، اما امروز وضعیت تغییر کرده است، نقش پدربزرگ و مادربزرگ یا پدر و مادر در سینما کمرنگ و گا‌ها کاملا ناپیدا شده است. به همین دلیل است که هر روز شاهد گلایه‌های مختلف از سوی پیشکسوتان هستیم.

منبع: خبرگزاری میزان

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است