روزنامه صبا

روزنامه صبا

محمدرضا علیمردانی:

«دیرین دیرین» به تکرار افتاده بود


صداپیشه «دیرین دیرین» با بیان اینکه بگذارید این مجموعه خاطره بماند. دیگر بس است، هشت سال شد. ما باید به فکر ایده های نو باشیم، گفت که؛«دیرین دیرین» واقعاً دیگر به تکرار افتاده بود.

روزنامه صبا – محمدرضا علیمردانی، صداپیشه «دیرین دیرین» که روز سه شنبه در پی خداحافظی کارگردان، اعلام کرد که او هم با این مجموعه خداحافظی می کند، خطاب به علاقه مندان «دیرین دیرین» گفت: بگذارید این مجموعه خاطره بماند. دیگر بس است، هشت سال شد. ما باید به فکر ایده های نو باشیم.

علیمردانی ، درباره علت این تصمیم خاطرنشان کرد: در این سال ها هر کاری که لازم بود برای «دیرین‌ دیرین» انجام دادیم. بگذارید این مجموعه خاطره بماند. پایان این مجموعه به هیچ وجه ربطی به سازمان صداوسیما و هیچ چیز دیگری ندارد. ما فقط خسته شده ایم؛ حتی زمانی هم که مرحوم ابوالحسنی در قید حیات بودند با خود ایشان هم صحبت پایان بود و گفتیم دیگر بس است، چقدر باید با کاراکترهای محدود کار بسازیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم «دیرین دیرین» در صورتی می تواند ادامه داشته باشد که با نسخه سینمایی یا سریالی تولید شود؛ چون واقعاً دیگر به تکرار افتاده بودیم.

«دیرین دیرین» رکورد زد

علیمردانی در ادامه این گفت وگو درباره خداحافظی ناگهانی با این مجموعه پویانمایی طنز که نخستین بار نوروز ۹۴ با محوریت قرار دادن مشکلات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی منتشر شد، هم خاطرنشان کرد: «دیرین دیرین» برای مردم به شکل ناگهانی تمام شد؛ البته برای خودمان مدتها بود که صحبت از پایان بود، اما قرار بود کم کم اعلام کنیم. واقعاً رکوردی که این مجموعه به دست آورد، در جهان کم نظیر است. آخرین بار هم که با مرحوم ابوالحسنی صحبت کردیم، نسخه سریالی این مجموعه را طراحی کردیم که آن هم به مدت دو سال به سفارش فیلیمو ساخته و پخش شد و میزان استقبال هم رضایت بخش بود.

صداپیشه «دیرین دیرین» در عین حال اظهار کرد: اگر ساختار سریالی این مجموعه ادامه پیدا می‌کرد، شاید می شد باز هم کار کرد. حتی انگیزه اش را هم داشتیم اما بعد از ۵۲ قسمت که به سفارش فیلیمو کار کردیم، راستش دیگر سفارشی به آن صورت نداشتیم. آقای ابوالحسنی هم که فوت کردند و این یک سال را فقط به حرمت خانواده ایشان پرچم را بالا نگه داشتیم؛ وگرنه خیلی پیشتر تصمیم داشتیم که کم‌ کم «دیرین دیرین» را جمع کنیم. ما واقعا دیگر توانش را نداشتیم و به نظرم وقتش رسیده که به سراغ پروژه‌های دیگر با ایده های بهتری برویم.

به فکر ایده های نوتر هستیم

این بازیگر و صداپیشه همچنین با بیان اینکه نمی شد با هزینه های قبل «دیرین دیرین» را زنده نگه داشت، در این زمینه اظهار کرد: یکی از کارهای من صداپیشگی در مجموعه «دیرین دیرین» است و در پروژه های دیگر هم صداپیشگی می کنم، تدریس انجام می‌دهم، در آموزشگاه مشغول به کار هستم و کار بازیگری هم می کنم اما آقای درخشی خودشان را وقف «دیرین دیرین» کرده بودند. واقعا دیگر چقدر بنویسد و ایده بدهد؛ ضمن اینکه دیگر نمی شود با همان هزینه های قبل و ایده های گذشته «دیرین دیرین» را زنده نگه داریم، بنابراین تصمیم به پایان گرفتیم.

علیمردانی سپس تاکید کرد: آقای درخشی خیلی برای این پروژه زحمت کشیدند و واقعا اگر می خواستیم «دیرین دیرین» را ادامه بدهیم، سوژه‌های دیگرمان حیف می شد.‌ ما باید به فکر ایده های نوتر باشیم. آقای درخشی می تواند پروژه های بهتری را شروع کند. هر کاری که می شد در این چند سال برای «دیرین دیرین» انجام دادیم. به نظرم دیگر بس است.

محمدرضا علیمردانی در پایان درباره اینکه چرا به فکر آیتم خداحافظی «دیرین دیرین» نبودید؟ گفت: شخصا به این فکر نکرده بودم؛ البته آن زمانی که آقای ابوالحسنی در قید حیات بودند، صحبت کردیم که یک خداحافظی و پایان‌بندی برای این انیمیشن داشته باشیم اما الان دیگر به فکرمان نرسید و «دیرین دیرین» خیلی ساده دیگر تمام شد اما قطعا همکاری ما با آقای درخشی ادامه دارد و اگر خدا بخواهد بعد از کمی استراحت، پروژه‌های دیگری را با هم شروع خواهیم کرد.

 منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است