روزنامه صبا

روزنامه صبا

پرونده شنبه های چالشی صبا

وحید مرتضوی:هدف از نقد اصلاح است نه جنجال


در پرونده چالش این هفته صبا به موضوع «بازگشت یا حذف سلبریتی‌ها» پرداخته‌ایم.

 در روزهای گذشته، اخباری مبنی بر بازگشت دو هنرمند کشور از جمله محمدرضا گلزار و رضا رشیدپور به برنامه‌های تلویزیونی منتشر شد و تهیه‌کنندگان آن نیز این اخبار را تایید کردند. همچنین نام‌های دیگری از هنرمندان چهره به میان آمد و گویی بنا بر آن شد که تعدادی از سلبریتی‌ها طبق روال گذشته در تلویزیون به اجرا بپردازند. پس از انتشار این اخبار حواشی و واکنش‌های جنجالی رخ داد و در ادامه آن محمدرضا شهبازی مجری برنامه‌های تلویزیونی، استعفای خود را از برنامه «پاورقی» اعلام و با انتشار ویدئویی از خود در صفحه مجازی به بازگشت به اصطلاح سلبریتی‌ها اعتراض کرد. همچنین رضا رشیدپور پیرو این اتفاقات نیز در صفحه شخصی خود اعلام کرد که از اجرای فصل جدید برنامه «سیم آخر» انصراف می دهد و بازگشت خود را به زمان بهتری موکول می‌کند. همه این اخبار و حواشی دست به دست هم داد تا شائبه‌هایی بوجود آید.

با توجه به این اتفاقات، روزنامه صبا بنا را بر این گذاشت تا در چالش این هفته خود پی‌گیر مواضع اهالی رسانه و هنر در این باره شود تا در این تریبون آزاد از نظرات بی پرده آنان مطلع شویم. نظراتی که می‌تواند برای مخاطبان فهیم و دغدغه‌مند روزنامه صبا قابل تامل باشد

 

وحید مرتضوی مجری:هدف از نقد اصلاح است نه جنجال

همیشه بر این عقیده بودم که نقد باید به هدف خود که اصلاح امور است بینجامد نه به جنجال. در بعضی موارد دخالت هیجانات ما را از این هدف دور می‌کند. به نظر من باید این موارد درون خانواده رسانه مطرح و حل می‌شد. اطلاع از منطق مسوولان و دلیل این انتخاب، هم به نقد منصفانه و هم به کنترل هیجانات کمک فراوانی می‌کرد. معتقدم که برای پیشبرد اهداف عالیه انقلاب و کشور عزیزمان باید از همه قوت‌ها و قدرت‌های داخلی و توانمدی‌های درونی کشور استفاده شود که رسانه هم از این مورد مستثنی نیست. بدون شک حضور چهره‌ها با هر سلیقه‌ای که پای کار ایران و انقلاب هستند باعث رونق و ارتقاء سطح رسانه ملی و رضایت مخاطبان که رکن اصلی هر رسانه‌ای محسوب می‌شوند خواهد شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است