روزنامه صبا

روزنامه صبا

داور برنامه میدون:

حسن سیرانی:تبدیل آرزو به کسب‌وکار


«میدون» تلاش می‌کند ویژند ایرانی، در تمام دنیا به اهتزاز درآید.

توجه به کارآفرینان و معرفی کسب‌وکارهایی که به توفیقی رسیده و نیاز به مساعدت دارند تا توسعه یابند و سهم بیش‌تری در بازار داشته‌باشند، مدت‌ها جایش در قاب تلویزیون خالی بود. مسابقه «میدون» در یک رقابت تلویزیونی برای استعدادیابی شغلی، برای کسانی که فکر می‌کنند ایده یا کسب و کار خوبی دارند و به دنبال سرمایه‌گذار می‌گردند، پیشنهاد خوبی است که از سال ۱۳۹۸ روی آنتن شبکه سه رفته با حضور چهار داور متخصص و فعال در حوزه کسب‌وکار نوین اکنون به فصل چهارم رسیده‌است. اجرای این فصل از«میدون» را بهمن‌هاشمی، مجری شناخته‌شده تلویزیون بر عهده دارد. علیرضا یونچی، تاجر پیش‌کسوت و مینا مهرنوش، فعال اقتصادی حوزه کسب‌وکارهای دیجیتال که در فصل‌های قبلی«میدون» حضور داشتند، داوران این فصل هم هستند. حسن سیرانی، استاد دانشگاه و فعال اقتصادی هم به‌عنوان داور جدید در کنار این دو حضور دارد.

در «میدون» به تهیه‌کنندگی مصطفی خلیل‌زاده صاحبان کسب‌وکارها و کارآفرینانی از سراسر کشور به ارائه کسب‌وکار خود می‌پردازند و از تهدیدها و فرصت‌های کسب‌وکارشان می‌گویند. داورها پس از بررسی کسب‌وکار کارآفرینان، به آن‌ها امتیازاتی در قالب«سکه» می‌دهند و پس‌ازآن، کسب‌وکارها توسط هیئت‌منصفه مورد داوری قرار می‌گیرند. کارآفرینی که بیش‌ترین امتیاز را دریافت کند، برنده مسابقه و صاحب وام چندمیلیاردی خواهدشد. «میدون» هر شب ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

حسن سیرانی:تبدیل آرزو به کسب‌وکار

حسن سیرانی یکی دیگر از داوران«میدون»، مهم‌ترین تغییر در فصل جدید این فصل برنامه را حضور مجری پرنشاط، آرایه جذاب و کسب‌وکارهای متنوع دانست و گفت: هدف برنامه ایجاد انگیزه و معرفی الگوهای موفق به جوانان است که بتوانند آرزوهایشان را به کسب‌وکار تبدیل کنند. در این فصل برنامه تنوع زیادی به چشم می‌خورد، از یک نانوایی ساده گرفته تا یک روحانی برنامه‌نویس گیم تا یک شرکت انفجار معدن.

سیرانی به نحوه حضور در برنامه اشاره کرد و گفت: اولین راه ثبت‌نام در این برنامه، وبگاه«میدون» است که در آن درخواست می‌دهند. در این وبگاه مشخصات کسب‌وکارشان به همراه تعدادی سؤال پرسیده می‌شود، سپس گروه‌های اقتصادی روی آن کار می‌کنند و درنهایت دعوت می‌شوند.هم‌اکنون بیش از هفت هزار متقاضی در انتظار دعوت هستند.

وی به نحوه گزینش کسب‌وکارها در این برنامه اشاره کرد و گفت: در گزینش مشاغل، طرحی که کسب‌وکارشان درست تهیه و اجراشده باشد اولویت است، اینکه چه میزان طرح نیاز مشتریانش را برطرف می‌کند و چقدر در اجرا موفق بوده و چشم‌انداز شغل به کجا می‌رسد برای پذیرفته شدن مهم است.

«میدون» تلاش می‌کند ویژند ایرانی، در تمام دنیا به اهتزاز درآید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است