روزنامه صبا

روزنامه صبا

حمیدرضا افتخاری:

شادی آفرینی؛ شعار رادیو صبا است


برای مشارکت دادن مخاطبان از ایده‌ها و طرح‌های نو برنامه‌سازان استقبال کرده و همچنان که در این برنامه شاهدیم از تولیدات مردمی نیز استفاده می‌کنیم.

برنامه‌های صبحگاهی رادیو ویترین شبکه‌شان هستند و هرکدام بنا به مأموریت‌شان سعی می‌کنند طیف وسیعی از شنونده‌های رادیو با سلیقه‌های مختلف و قومیت‌های متنوع را در بخش صبحگاهی با خود همراه کنند. برنامه سازان صبحگاهی هم با علم به این ویژگی بهترین گویندگان و عوامل را انتخاب می‌کنند تا حال و هوای خوبی به برنامه‌های صبحگاهی بدهند. تهیه‌کننده برنامه‌ صبحگاهی در هر شبکه‌ای که باشد، فارغ از مأموریت‌های ویژه آن شبکه با ساختار تعریف‌شده‌ای برای برنامه‌های صبح آشنا است. نوع بهره‌گیری از متن و صدای گوینده، تحرک، ریتم و تمپوی برنامه، کیفیت و کمیت موسیقی، حجم اطلاع‌رسانی و اخبار، گزارش‌های محیطی زنده و تولیدی و از همه مهم‌تر موضوع محوری برنامه، از جمله مسائلی است که در ساخت برنامه صبحگاهی اهمیت دارد و می‌تواند معیاری برای مخاطب سحرخیز باشد.

برنامه «صبح صبا» که نزدیک به یک دهه روی آنتن رادیو صبا می‌رود، یکی از پرشنونده‌ترین برنامه‌های صبحگاهی است که به دلیل ریتم تند و فضای طنزآلودی که فراهم کرده، توانسته مخاطبان خوبی را با خود همراه کند. مخاطبانی که انتخاب‌شان موج اف ام ردیف ۱۰۵٫۵ و رادیو صباست، می‌دانند که کار و بار این برنامه به طور کلی خنداندن و دادن حال خوب به شنوندگانش است و اگر روزتان را در خانه یا در مسیر رسیدن به محل کار روی موج صبا تنظیم کرده‌اید، قطعا حالتان بهتر از قبل می‌شود. با عوامل این برنامه با نشاط گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

مدیر رادیو صبا، شادی آفرینی را شعار این رادیو دانست و گفت: با سختی‌های تولید برنامه صبحگاهی آشنا هستم. فشار عصبی تولید برنامه صبحگاهی زیاد است، ولی کار در رسانه و به خصوص در رادیو از جنس دیگری است و برنامه رادیویی باید امیدآفرین، سرگرم‌کننده و با حال خوب همراه باشد.

حمیدرضا افتخاری به رمز موفقیت برنامه «صبح صبا» اشاره‌ کرد و گفت: رمز موفقیت همکارانم در  این برنامه به هدف‌گذاری دقیق و تلاش تیم تولید برمی‌گردد. عوامل برنامه هیچ‌گاه درجا نزده و برای آینده برنامه فکر و ایده‌های جدیدی دارند.

وی ادامه داد: عوامل این برنامه سعی می‌کنند شنونده را سرحال و شاداب به سرکار بفرستند.

مدیر رادیو صبا از صبوری و کم توقع بودن همکاران رادیویی تقدیر کرد و گفت: کسی در رادیو به خاطر درآمد کار نمی‌کند و برای همین باید از جایگاه این همکاران دفاع کرد و امیدوارم کار آن‌ها در سازمان دیده و از این ظرفیت‌های بی‌نظیر به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

افتخاری ادامه داد: رادیو استعدادها را کشف و شکوفا می‌کند و به خاطر ذاتی که دارد، بی‌واسطه با مخاطب حرف می‌زند.

مدیر رادیو صبا راه‌اندازی پویش‌ها و جشنواره‌های متعدد در این رادیو را به فال‌نیک گرفته و گفت: برای مشارکت دادن مخاطبان از ایده‌ها و طرح‌های نو برنامه‌سازان استقبال کرده و همچنان که در این برنامه شاهدیم از تولیدات مردمی نیز استفاده می‌کنیم.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است