روزنامه صبا

روزنامه صبا

سمیرا جعفری:

ذائقه محوری مخاطب در صبح صبا


بزرگ‌ترین موفقیت ما در ساخت این برنامه است و همواره سعی در رفع کردن نقاط ضعف و حرکت به سمت متعالی هستیم.

برنامه‌های صبحگاهی رادیو ویترین شبکه‌شان هستند و هرکدام بنا به مأموریت‌شان سعی می‌کنند طیف وسیعی از شنونده‌های رادیو با سلیقه‌های مختلف و قومیت‌های متنوع را در بخش صبحگاهی با خود همراه کنند. برنامه سازان صبحگاهی هم با علم به این ویژگی بهترین گویندگان و عوامل را انتخاب می‌کنند تا حال و هوای خوبی به برنامه‌های صبحگاهی بدهند. تهیه‌کننده برنامه‌ صبحگاهی در هر شبکه‌ای که باشد، فارغ از مأموریت‌های ویژه آن شبکه با ساختار تعریف‌شده‌ای برای برنامه‌های صبح آشنا است. نوع بهره‌گیری از متن و صدای گوینده، تحرک، ریتم و تمپوی برنامه، کیفیت و کمیت موسیقی، حجم اطلاع‌رسانی و اخبار، گزارش‌های محیطی زنده و تولیدی و از همه مهم‌تر موضوع محوری برنامه، از جمله مسائلی است که در ساخت برنامه صبحگاهی اهمیت دارد و می‌تواند معیاری برای مخاطب سحرخیز باشد.

برنامه «صبح صبا» که نزدیک به یک دهه روی آنتن رادیو صبا می‌رود، یکی از پرشنونده‌ترین برنامه‌های صبحگاهی است که به دلیل ریتم تند و فضای طنزآلودی که فراهم کرده، توانسته مخاطبان خوبی را با خود همراه کند. مخاطبانی که انتخاب‌شان موج اف ام ردیف ۱۰۵٫۵ و رادیو صباست، می‌دانند که کار و بار این برنامه به طور کلی خنداندن و دادن حال خوب به شنوندگانش است و اگر روزتان را در خانه یا در مسیر رسیدن به محل کار روی موج صبا تنظیم کرده‌اید، قطعا حالتان بهتر از قبل می‌شود. با عوامل این برنامه با نشاط گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

سمیرا جعفری، نویسنده برنامه رادیویی «صبح صبا» از ظرافت‌های نویسندگی در رادیو این‌گونه گفت: از امتیازها و ظرافت‌هایی که این برنامه دارد می‌توان به تحول پذیربودن برنامه اشاره کرد. از تیر ۱۴۰۰ که همکاری خود را با این تیم شروع کردم، برنامه فصل به فصل تغییر می‌کند. به لطف خدا تا به امروز دچار تکراری نویسی در سوژه‌ها نشده‌ایم. تعامل ایجاد شده با همکاران و اجماع نظری که بین عوامل برنامه وجود دارد، بزرگ‌ترین موفقیت ما در ساخت این برنامه است و همواره سعی در رفع کردن نقاط ضعف و حرکت به سمت متعالی هستیم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است