روزنامه صبا

روزنامه صبا

محمد خزاعی:

باید این حماسه را به زیباترین شکل جاودانه کنیم


ریییس سازمان سینمایی طی یادداشتی اختصاصی از عملیات «وعده صادق» نوشت.


محمد خزاعی ریییس سازمان سینمایی طی یادداشتی از اجرای عملیات «وعده صادق» نوشت و بیان کرد که رسالت هنرمندان و سینماگران روایت دقیق و انتقال پیام این عملیات غرورانگیز به جامعه و جهان است.

در این یادداشت که به طور اختصاصی در اختیار روزنامه صبا قرار گرفته است، آمده است:
“دروغ و تباهی” حرف اول دنیای امروز است. همه چیز در دنیای مدرن امروز دست به دست هم می دهد تا این دو به جای حقیقت بنشینند. این فاجعه دنیای رسانه های امروز است. تاریخ خونبار فلسطین یکسره چنین است. همه رسانه‌ها و بلندگوهای تبلیغاتی جهان در خدمت این تفکر هستند که جای “ظالم و مظلوم” عوض شوند. شعبده هنر و رسانه جهان غرب، این جا خودِ واقعی اش را نشان می دهد که می‌کوشد تاریخ را تحریف و وارونه نشان دهد. نمونه اش همین قتل عام مردم بی گناه مردم غزه توسط غاصبان قبله اول مسلمین است. در چند ماه گذشته این رژیم حجمی باور نکردنی از قساوت، سبعیت و کشتار زنان و کودکان و کهنسالان را به نمایش گذاشته است. در همه این سالها چنین تبلیغ شده که ارتش این رژیم شکست ناپذیر است و هیچ قدرتی توان گذشتن از این سد را ندارد. ولی آن هیمنه پوشالی دشمن کودک‌کش، سرانجام در یک شب فرو ریخت…

سرانجام آن شب بزرگ فرا رسید. شبی که اشک شوق مادران داغدیده غزه برگونه هایشان لغزید شبی که در آسمانِ چشم کودکان یتیم رفح هبوط ستاره های نورانی در سرزمین های اشغالی پیام آور شادی شد و چشم جهانیان به خنده های مردم بی پناه و مظلوم فلسطین روشن شد. شبی که سفیر هر موشک، خنیاگر پیامی از طلیعه فردایی روشن شد. شبی که آغاز فردایی تازه برای مردمی شد که سالهاست خنده را از یاد برده بودند. شبی که صاعقه‌وار ابابیل زمان، سجیل را بر لشگر ابرهه فرو ریخت؛ این آغاز راهی تازه و امید بخش برای رهایی مردم فلسطین است.

بامداد ۲۶ فروردین، چشمان جهان، نظاره گر نمایش اقتدار و غرور یک ملت بزرگ بود و منحنی نورانی حرکت موشک ها در آسمان تاریخ و جوامع، نقش بسته است.

دیشب لحظات زیبایی برای خاورمیانه و جهان اسلام رقم خورد؛ وحال، تصویر این لحظات باید در ذهن ها ثبت و در تاریخ، ماندگار شود، وظیفه تک تک ماست که این حماسه را به زیباترین و رساترین شکل جاودانه کنیم،

و چنانچه، غفلت کرده و پیام این عملیات شعف انگیز را صادقانه، درست و رسا تبیین نکنیم و از کنار آن ، بی تفاوت، عبور کنیم، و راویان صادقی نباشیم بی گمان، مانند همیشه، امپراطوری رسانه ای غرب، آن را، وارونه جلوه خواهد داد.

رسالت هنرمندان و سینماگران در روایت دقیق، انتقال پیام این عملیات غرورانگیز و مسئولیت تبیین و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه‌ و جهان بس خطیر و حساس خواهد بود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است