روزنامه صبا

روزنامه صبا

حمایت اهالی سینما از وعده صادق؛

شعبانی: دنیا مبهوت وعده صادق است


عملیات وعده صادق یک اتفاق نادری بود که دنیا مبهوت آن است.

دو هفته پیش بود که رژیم غاصب صهیونیستی دراقدامی ددمنشانه به دفتر کنسولی ایران در دمشق حمله کرد؛ حادثه تلخی که بازتاب‌های بین‌المللی متعددی داشت و اغلب رسانه‌های منطقه‌ای با «بی‌سابقه» خواندن این حمله تروریستی، هشدارهایی نسبت به واکنش احتمالی ایران و افزایش سطح تنش‌ها در غرب آسیا داده و از شیوه‌های دیپلماتیک برای انصراف ایران از عملیات انتقام استفاده کردند اما کلام آخر همان وعده صادقی بود که رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت شهید زاهدی و همرزمان شهیدش به آن اشاره کرده و فرمودند: «رژیم خبیث صهیونیستی به‌دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد.»؛ پیامی که رعشه بر اندام صهیونیست‌ها انداخت و آنها هر آن منتظر پاسخ به این اقدام شرارت‌بارشان بودند و شنبه شب به وقت انتقام کوک و سجاده آتش به وقت شام پهن شد و با اشاره فرمانده کل قوا، پهپادهای مهاجر برای تار‌و‌مار کردن اسقاطیلی‌ها همچون عقابها به پرواز درآمدند و پرچم عملیات تلافی‌جویانه به اهتزاز درآمد تا دنیا بداند که ما شیدا گونه به افق می‌نگریم و از پرواز در شب خاطره‌های کیمیایی داریم و از دوئل نمی‌هراسیم چرا که ما فرزند این خاک و سرزمین خورشید هستیم.

اهالی فرهنگ و هنر نیز همانند همیشه این بار هم از طریق تریبون روزنامه صبا به وعده صادق اقتدا کردند و با حمایت خود از این اقدام جسورانه در کنار سربازان غیور ایران جان، قرار گرفتند تا یک بار دیگر اقتدار و وحدت ملی را با غرور و افتخار فریاد کنند.

مرتضی شعبانی؛ مستندساز: دنیا مبهوت وعده صادق است

به نظرم اتفاقی که شنبه شب افتاد می‌تواند تاریخ نظامی کشور را به قبل و بعد از این تقسیم کند. عملیات وعده صادق یک اتفاق نادر و بسیار بزرگ بود و هیچ کشوری تاکنون سابقه نداشته است که با این حجم از موشک و پهپاد بتواند چنین کاری کند. این کار بسیار بزرگی است البته برخی از دشمنان می‌خواهند ببینند چقدر خسارت وارد شده و چند نفر کشته شدند و اصلا چه اتفاقی افتاده است که با این مسائل، به نظر می رسد می خواهند موضوع را کم اهمیت و کوچک جلوه دهند درصورتی که اصلا اینچنین نیست و اتفاق نادری در دو شب گذشته رقم خورده است. ایران با قدرتی که داشت توانست پایگاه‌های اسرائیل را بزند آن هم بدون اینکه بترسد و پهپادها و موشک هایش از چهار لایه دفاعی گنبد آهنی رد شود. این عملیات به قدری باشکوه بود که بزرگ‌ترین قدرت‌های نظامی دنیا از جمله انگلیس، فرانسه و آمریکا به کمک اسرائیل آمدند و هیچکدام نتوانستند کاری کنند؛ درست است تعدادی از موشک‌ها رهگیری شد اما مهم این است که طبق تصاویر ارسال شده از سرزمین های اشغالی، ایران به اهداف از پیش تعیین شده حمله کرده و کاملا پهپاد و موشک هایش به هدف اصابت کرده است. این انفاق نادری بود که دنیا مبهوت آن است. قدرت و اراده که در نیروهای نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی وجود داشته خودش یک اقدام شگفت انگیز است. اسرائیلی ها هم اگر می‌خواستند جواب دهند، واکنشی را نشان می‌دادند اما با برخورد قاطعانه و سختی که جمهوری اسلامی ایران کرد بعید به نظر می رسد که این رژیم صهیونیستی بخواهد اقدامی انجام دهد؛ اگر هم انجام دهند منطقه به آتش کشیده خواهد شد.

 

پگاه زارعی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است