روزنامه صبا

روزنامه صبا

حمایت اهالی سینما از وعده صادق؛

شرف الدین: کاخ سفید را ویران کرده‌ایم


اسرائیل به عنوان کشور مستقل وجود ندارد بلکه در دل کاخ سفید است و وقتی آنجا را می زنیم یعنی کاخ سفید را ویران کرده‌ایم.

دو هفته پیش بود که رژیم غاصب صهیونیستی دراقدامی ددمنشانه به دفتر کنسولی ایران در دمشق حمله کرد؛ حادثه تلخی که بازتاب‌های بین‌المللی متعددی داشت و اغلب رسانه‌های منطقه‌ای با «بی‌سابقه» خواندن این حمله تروریستی، هشدارهایی نسبت به واکنش احتمالی ایران و افزایش سطح تنش‌ها در غرب آسیا داده و از شیوه‌های دیپلماتیک برای انصراف ایران از عملیات انتقام استفاده کردند اما کلام آخر همان وعده صادقی بود که رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت شهید زاهدی و همرزمان شهیدش به آن اشاره کرده و فرمودند: «رژیم خبیث صهیونیستی به‌دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد.»؛ پیامی که رعشه بر اندام صهیونیست‌ها انداخت و آنها هر آن منتظر پاسخ به این اقدام شرارت‌بارشان بودند و شنبه شب به وقت انتقام کوک و سجاده آتش به وقت شام پهن شد و با اشاره فرمانده کل قوا، پهپادهای مهاجر برای تار‌و‌مار کردن اسقاطیلی‌ها همچون عقابها به پرواز درآمدند و پرچم عملیات تلافی‌جویانه به اهتزاز درآمد تا دنیا بداند که ما شیدا گونه به افق می‌نگریم و از پرواز در شب خاطره‌های کیمیایی داریم و از دوئل نمی‌هراسیم چرا که ما فرزند این خاک و سرزمین خورشید هستیم.

اهالی فرهنگ و هنر نیز همانند همیشه این بار هم از طریق تریبون روزنامه صبا به وعده صادق اقتدا کردند و با حمایت خود از این اقدام جسورانه در کنار سربازان غیور ایران جان، قرار گرفتند تا یک بار دیگر اقتدار و وحدت ملی را با غرور و افتخار فریاد کنند.

محمدرضا شرف الدین؛ تهیه‌کننده سینما: ما واشنگتن را زدیم

امام در دهه شصت فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود! این جمله امام، انگار برای دیروز، امروز و آینده این کشور است. لازم است من به عنوان شخص کوچکی از کشور جمهوری اسلامی ایران پای پاسداران را به خاطر شجاعت و آن طبع بلند و مشت آهنین شان که بر سر رژیم غاصب اسرائیل زدند، ببوسم. اگر به روند مقابله آمریکا با ایران و برخوردهای ایران با آمریکا در بعد از انقلاب و به خصوص در جنگ و روزهای پایانی جنگ، دقت کنید متوجه می شوید که ایران تا امروز هرروز قوی تر از قبل بوده است و برخوردهای قاطعانه‌تر صورت داده ‌است. اولین حادثه مقابله آمریکا با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به صورت علنی، زدن هواپیمای مسافربری ایرباس ما در سال ۱۳۶۷ بوده که بالافاصله بعد از آن جنگ تمام می شود و امام با درایتی که داشتتند، می‌دانستند که جنگ ادامه دارد و وارد مرحله جدیدی می شود. در آن زمان امام متوجه شدند که دیگر دشمنان ما از پشت صدام بیرون آمدند و با چهره خودشان مقابله می کنند، اما در آن زمان با توجه به شرایط نظامی و اجتماعی، توان مقابله مستقیم را با آن‌ها نداشت. گام بعدی ما برخوردهایی در خلیج فارس بود که ناوچه هایی را از آمریکا زدیم که رسانه‌ای نشد. نقطه اوج ما زدن پهپاد گلوبال آمریکایی توسط سامانه ۱۵ خرداد سپاه بود که ضربه بسیار مهلکی را به سیستم دفاعی آمریکا وارد کرد و آمریکا متوجه شد برای مقابله با ایران توان فوق العاده ای لازم دارد که در کشش اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آمریکا نیست. گام بعدی عین الاسد بود که بعد از شهادت حاج قاسم به صورت رسمی وارد مقابله نظامی با آمریکا شدیم و به گفته خودشان از ویتنام تا آن زمان چنین مقابله ای با آمریکا نشده بود و ضربه شصت محکمی به آن ها نشان دادیم که چندین گام فراتر از گام قبلی بود. گذشت و به عملیات وعده صادق رسیدیم.

ما در این عملیات تلاویو و شهرهای دیگر را نزدیم بلکه ما واشنگتن را زدیم؛ اسرائیل سال هاست به عنوان کشور مستقل وجود ندارد بلکه به عنوان یک مرکزیت در دل کاخ سفید وجود دارد و وقتی آنجا را می زنیم یعنی کاخ سفید را ویران کرده‌ایم. آن ها رسما اعلام می کنند که هرگز نمی‌خواهیم وارد جنگ با ایران شویم چون می دانند که توانش را ندارند و تمام منافعشان در دنیا یه خطر می افتد. آمریکا هرگز از ما احساس امنیت نخواهد کرد و حتی وارد جنگ نیابتی با ما نخواهد شد حالا اگر حرکت‌های شیطنت آمیزی کند آن اصلا جنگ حساب نمی شود و نباید برایش تحلیل داشت.

اما نکته ای اکه وجود دارد این است که باید بسیار هشیار باشیم، پاشنه آشیل یا همان چشم اسفندیار ما، وضعیت فرهنگی به خصوص در حوزه رسانه ای است که باید به آن دقت کنیم. آمریکا حمله نظامی نخواهد کرد اما رسانه های آن‌ها از ده‌ها موشک ما قوی‌تر عمل خواهد کرد و اگر حواسمان نباشد، باید منتظر حوادثی مانند اغتششات سال ۱۴۰۱ و دی ماه ۱۳۹۶ باشیم و در کل توطئه‌های این چنینی بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ باشیم. دقت کنید، در مقاطعی که با آمریکا مقابله‌هایی داشتیم، آمریکا و اسرائیل نیش خود را با همین اغتشاشات به ما زدند پس از این‌ها باید مواظبت کنیم.

 

پگاه زارعی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است