روزنامه صبا

روزنامه صبا

حمایت اهالی هنر از وعده صادق؛

جاوید: جوابی محکم و شایسته به اسرائیل بود


آنچه شنبه شب اتفاق افتاد، جوابی محکم و به جا و شایسته به اسرائیل بود. البته امیدوارم این مسئله منجر به جنگی طولانی نشود.

دو هفته پیش بود که رژیم غاصب صهیونیستی دراقدامی ددمنشانه به دفتر کنسولی ایران در دمشق حمله کرد؛ حادثه تلخی که بازتاب‌های بین‌المللی متعددی داشت و اغلب رسانه‌های منطقه‌ای با «بی‌سابقه» خواندن این حمله تروریستی، هشدارهایی نسبت به واکنش احتمالی ایران و افزایش سطح تنش‌ها در غرب آسیا داده و از شیوه‌های دیپلماتیک برای انصراف ایران از عملیات انتقام استفاده کردند اما کلام آخر همان وعده صادقی بود که رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت شهید زاهدی و همرزمان شهیدش به آن اشاره کرده و فرمودند: «رژیم خبیث صهیونیستی به‌دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد.»؛ پیامی که رعشه بر اندام صهیونیست‌ها انداخت و آنها هر آن منتظر پاسخ به این اقدام شرارت‌بارشان بودند و شنبه شب به وقت انتقام کوک و سجاده آتش به وقت شام پهن شد و با اشاره فرمانده کل قوا، پهپادهای مهاجر برای تار‌و‌مار کردن اسقاطیلی‌ها همچون عقابها به پرواز درآمدند و پرچم عملیات تلافی‌جویانه به اهتزاز درآمد تا دنیا بداند که ما شیدا گونه به افق می‌نگریم و از پرواز در شب خاطره‌های کیمیایی داریم و از دوئل نمی‌هراسیم چرا که ما فرزند این خاک و سرزمین خورشید هستیم.

اهالی فرهنگ و هنر نیز همانند همیشه این بار هم از طریق تریبون روزنامه صبا به وعده صادق اقتدا کردند و با حمایت خود از این اقدام جسورانه در کنار سربازان غیور ایران جان، قرار گرفتند تا یک بار دیگر اقتدار و وحدت ملی را با غرور و افتخار فریاد کنند.

هوشنگ جاوید/پژوهشگر موسیقی : در برابر کنش‌های غیرانسانی سکوت نمی‌کنیم

به ضرس قاطع می‌توان گفت که هر فرد ایرانی، از این که کشورش به عظمت و قدرت برسد به خود می‌بالد و خوشحال می‌شود. آنچه شنبه شب اتفاق افتاد، جوابی محکم و به جا و شایسته به اسرائیل بود. البته امیدوارم این مسئله منجر به جنگی طولانی نشود. چرا که دولت‌های مستکبر و سودجو، همواره تمایل دارند تا با ایجاد جنگ بین کشورها، از منافعی که نصیبشان می‌شود به نفع خود بهره‌برداری کنند و باتوجه به قدرت و نفوذی که دراختیار دارند، جهان را از منظر سیاسی اقتصادی کنترل کنند. اسرائیل یکی از حکومت هایی است که همواره درصدد است تا دیگر کشورها در مقابل ظلم و فسادش سرخم کنند. درحالی که پاسخ شنبه شب این نکته را به اسرائیل رساند که ایران با سایر کشورها تفاوت دارد و زیر بار زور و ستم نخواهد رفت. برخی از رژیم های جنایتکار هم از اقداماتی نظیر حمله به کنسولگری ایران در دمشق حمایت کردند که آنها هم به سهم خود دراین مسئله دخیل هستند. کشتنن هزاران کودک در منطقه از زمان به وجود آمدن طوفان الاقصی و حتی قبل تر از آن، آنچه در سارایوو توسط صربستان شکل گرفت، در طول تاریخ جنایتی نابخشودنی و غیرقابل باور به شمارمی‌رود که دستاورد دولت‌های جنگ طلب مانند اسرائیل است. مقابله به مثل حمله به اسرائیل نشان می‌دهد که ما اگرچه جنگ طلب نیستیم اما در برابر کنش های غیرانسانی آنها هم سکوت نمی‌کنیم. طبعا از زاویه هنرهای مختلف می‌توان به چنین مسائلی واکنش نشان داد، ضمن این که هنر همواره میدان گاهی است که مجالی را برای قلم و قدم هنرمندان دراین زمینه فراهم می‌سازد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است